www.zalkovice.cz

Soustředění mladých hasičů.

22.10.2019 • Radomír Pala  •  starosta@zalkovice.cz • Přečteno: 1002x

Ohlédnutí za prázdninami.

Na přelomu měsíce července a srpna 46 dětí prožilo krásných 5 dnů s námi - dobrovolnými hasiči ze Žalkovic. V duchu tématu "Hejbni kostrou" si děti vyzkoušely, co všechno musí zvládnout hasiči, zdravotníci a záchranáři. A protože lidé z těchto složek si oblékají své jednotné uniformy, tak i my jsme si vyrobili batikovaná trička s potiskem.
A co nás čekalo dál? Při hrách a soutěžích si děti vyzkoušely uhasit požár, zvládnout překážkovou dráhu, uzlování a mnohé další dovednosti. Na prostranství u tenisových kurtů jsme pro účastníky soustředění připravili "pěnovou bitvu" a perfektní vodní skluzavku.
Prási profesionálních hasičů a jejich vybavení nám předvedl profesionální Hasičský záchranný sbor z Přerova.
Pod vedením členek z Českého červeného kříže ze Žalkovic jsme si prověřili své znalosti ze zdravovědy a také vyzkoušeli prkaticky masáž srdce, umělé dýchání, první pomoc při zlomeninách a různých dalších poranění.
V týdením programu nechyběla návštěva koupaliště v Chropyni, zábavného dětského parku v Tošovicích a Dětského světa v Kroměříži. Děti absolvovaly noční stezku odvahy a kdo chtěl, mohl přenocovat ve stanech na "Svrčíně" nebo v místní sokolovně. A abychom ty své kostřičky doopravdy rozhýbali, proběhla na místním hřišti velká sportovní olympiáda.
Pět dnů rychle uběhlo. Bylo nám líto, že soustředění už končí. Zůstaly nám vzpomínky a noví kamarádi. Někteří z nás si uvědomili ještě více důležitost našeho záchranného systému. Věříme, že po těchto zkušenostech rozšíříme řady našich dobrovolných hasičů.
Na závěr patří poděkování všem organizatorům a kuchařinkám, které se o nád vzorně staraly. Dále pak Zlínskému kraji se sídlem ve Zlíně, Obci Žalkovice, Tělocvičné jednotě Sokol Žalkovice a ČČK Žalkovice, firmě PROPAG Břest a všem dobrovolníkům z řad rodičů a našich přátel.

Text: Taťána Šimíková, Lenka Sbodová.
Foto: Lenka Svobodová.Komentáře k článku

Ochranný kód
(proti spamu)

Kontrolní obrázek    


© Obec Žalkovice
ObecOnLine 2009-20


Tisk ze stránek www.zalkovice.cz, všechna práva vyhrazena.
21.09.2020 v 00:57:15, © Obec Žalkovice 2020